ciglozbor
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

pitanje za druga logija

+3
Silthrax
[UGC]noname
MoSh
7 posters

Go down

pitanje za druga logija Empty pitanje za druga logija

Postaj  MoSh sub lis 31, 2009 1:19 am

logi i drugari, pomagajte drugu u nevolji

pc:
procesor: Amd Athlon x2 3600+
maticna: abit kn9 ultra AM2 socket
grafa: geforce 8600 GTS ( 256 MB )
ram: 2x1024 mb DDR2
napojna: 550W, stara ko grcka xD

Zeza me PC vec 2-3 dana, bluescreen i reboota se.. kaze ovo : DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL .. sad to mi se desavalo na ljeto.. pa sam ga ocistio i sve uredu bilo... i sada sam ga ocistio.. stavio termalnu pastu .. i opet.. ja mislim da nije zbog memorije 2x1024 MB DDR2.. radi tako vec preko godinu dana ...

sumljam da mi nije napojna oslabila pa ne moze da podrzi AMD athlon 3600+ x2, GeForce 8600 GTS, HDD, i DVD ( koji sam iskopcao ali opet isto ) .. posto je napojna starija od racunara.. pa mislim da je to .. onim u plusu ne vjerujem vise.. i necu da im racunar ostavljam

eto cuvaj se logi.. i kloni se tarcina Very Happy a ja se vracam ucenju dok se ne ugasi racunar XD

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  [UGC]noname sub lis 31, 2009 3:07 am

nisam logi ali evo da probam pomoci malo...

kad ti se to desi idi na...

desni klik na my computer i idi na menage-----event viewer------system

i tu potrazi vrijeme kad ti se to desilo i pogledaj točno šta ti piše....

to o čemu pričaš ti je najvjerojatnije povezano s ram memorijom, ali možda griješim, probaj promjeniti slotove u kojima se nalaze, moraš paziti i jesu li u dualu, ako nije isti proizvodac memorije nije preporucivo da ju stavljas u dual c mod

do naponske ti nebi trebalo biti jara, dovoljno je i 400w zna ovo tvoje stvorenje....

najviše sam problema imao s ram memorijama i kako to ljudi stavljaju pa probaj....
[UGC]noname
[UGC]noname


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh sub lis 31, 2009 10:47 am

hmm.. kingston DDR2 po 1024.. jucer sam sa dimm1 i dimm 2 stavio ih na dimm 3 i dimm 4 da vidim da nije do toga... i opet se restartuje.. a radi evo vec vise od godinu dana sa drugim memory slotom.. tacnije od kako je cod 5 izasao..
zasto mislim da je do napojne.. jer na balkanu je prilicno nestabilna struja.. i desavalo mi se u poslednjih 3 godine da nestaje struje bezbroj puta.. mozda je to ostetilo napojnu.. pa slabije radi

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  Silthrax sub lis 31, 2009 12:29 pm

Jesi probao cistiti graficku? Premda nevjerujem da je radi toga, gle ja sam imao takav isti error prije nekih godinu ispalo je na kraju da je do harda ali sma imao problem sata ulaz na hitachi hardu mi je bio labav
pša sam ti ja uzeo novi hard od seagatea i stavio na taj sata a ovaj hitachi stavio na drugi sata ulaz. Vise mi se nije windows uopce rusio od kad mi je na novom hardu a na drugom ahrdu su mi sada filmovi i nista esencijalno tipa programa i windowsa znaci samo fajlovi.

Eto to bi ti moglo pomoci znaci isto sam imao taj blue screen of death i isto mi je pisalo i problem sam rijesio kada sam to napravio tako da se nadam da ce ti to pomoci, provjeri si konektore za hard jer moze doci do bad informationa ako ti nisu dobro spojeni i wondos se rusi radi corrupted filova. Radi toga sam ja tada prije morao svakih mjesec dana i windows reinstalirati.
Silthrax
Silthrax


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh sub lis 31, 2009 1:45 pm

e hvala siltrax, i ja sam sumljao na slicnu stvar, samo nisam znao sta da radim .. jer moguce da su ti kablovi olabavili jer sam nedavno vadio dvd rom.. pa mozda se nesto poremetilo.. sad cu to da probam i javim vam jel se gasi opet

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  stiva993 sub lis 31, 2009 2:22 pm

znam da možda neću pomoćii ii ono ko će mene slušaat pffff Razz Razz Razz

ja sam imao isti problem,odnio sam komp na pregled ii kao da je do harda,promijenio hard,a kad ono opet bluescreen..
onda sam nossio kod malo boljih ljudi to ii stvar mi je bio u dual memoryi...imao sam 2 od imao sam 2 od 512 i 1 od 2gb ja mislim,nisam siguran..sve kingston,al stvar je bila da nisu bile istog napoja..ova od 2gb je većeg napona bila..kupio od 2gb istog napona ii radi sve ko novo Very Happy

stiva993


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  LoGistiKO! sub lis 31, 2009 9:55 pm

Pa gdje si moshino druze stari.

Uradi prvo ovo sto ti je noname rekao i ja mislim da je to problem do ram memorije,vjerovatno pogresan slot tacnije nisu kompatibilne ram memorije u necemu.

Taj error se pokazuje navodno zbog konflikta nekog hardwera sa drugim i samim Windows XP moze cak biti i do zvucne i graficke.

Vjerovao ili ne i antivirus zna da pravi isti problem narocito Norton i Zone alarm.

Znaci kreni redom prvo zamjeni slotove za ram pa testiraj,provjeri konetkore na HD pa testiraj,izvadi zvucnu ako je externa pa testiraj,izvadi graficku pa vrati idi u safemode deinstaliraj drivere pa testiraj.

Probaj nadamo se da ces popraviti.

Ciglom!NoW!
LoGistiKO!
LoGistiKO!
Admin


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh sub lis 31, 2009 10:07 pm

hvala ciglasi moji Very Happy danas se nije restartovao ni jednom, a igram fm 10 citav dan .. NEWCASTLEEE Very Happy

zamjenio sam ja slotove memorije jucer.. stavio ih na one sto ih nikad nisam koristio.. a jutros sve kablove sto vezu maticnu, napojnu sa hddom, floppyem, dvdiem, grafom provjerio .. i evo radi sve bounce bounce bounce

hajd javim ako bude opet problema Very Happy

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  [UGC]noname ned stu 01, 2009 1:49 am

ja i dalje ostajem pri tome da ti je nešto s RAM memorijom bilo Very Happy
[UGC]noname
[UGC]noname


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  Coja ned stu 01, 2009 12:17 pm

Ja kao evropljanin i intelektualac mislim da je najbolje da kupis novi komp i zavrsis s tim djubretom za sva vremena. Razz
Coja
Coja


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  Solidus ned stu 01, 2009 12:52 pm

A gle sad... ja sam isto to imo pa mi je covjek reko da je do graficke i bilo je tako da sve moze biti...


Ciglom!Now! Cool Cool

Solidus


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh ned stu 01, 2009 1:12 pm

jah zaboravih reci, da ne postujem cojine postove, on je rutalj Razz

glavno je da sad radi.. jeli bilo do rama, kablova ili prasine ne znam... graficka nije sigurno Very Happy

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh ned stu 01, 2009 1:51 pm

s obzirom da se opet restartovao.. malo sam oko memorije cackao.. i skontao da imam jednu plocicu Kingmax, jednu Kingston, svaka cast PLUSu! :S.. izvadio sam ovu od Kingmaxa.. pa cu uzeti u ponedjeljak jos od Kingstona... Evil or Very Mad

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  stiva993 ned stu 01, 2009 2:58 pm

ahhahahahhahahhahahhhahah pig pig pig pig pig pig

stiva993


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh ned stu 01, 2009 3:01 pm

ali eto nakon sto sam uklonio jednu plocicu, isto sranje se desilo.. pa vjerujem da je do napajanja -,-

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  [UGC]noname ned stu 01, 2009 11:30 pm

pa ako ti se resetiralo s tom pločicom vrati tu što si ju izvadio pa probaj.... kod kompjutera treba imati strpljenja....

ako budeš brzetao završit ćeš kao i ja, zajebo svoju grafu od 500km zbog brzine..... hahhhahah... sad ni ja neću igrati jedno vrijeme.... :p
[UGC]noname
[UGC]noname


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  LoGistiKO! uto stu 03, 2009 3:57 pm

Nije napajanje rutalju budi siguran u to.

bounce bounce bounce bounce

Sve si ocigledno probao pa samo probaj jos ovo.

Koji ti je antivirus ali ozbiljno deinstaliraj ga pa pogledaj sta se desava.

Ciglom!NoW!
LoGistiKO!
LoGistiKO!
Admin


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  MoSh uto stu 03, 2009 4:14 pm

bio kaspersky, izbrisao.. nod instalirao.. isto se sve dogadja 1-2 puta dnevno

MoSh


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  stiva993 uto stu 03, 2009 5:49 pm

stvar ti je u ram memoriji..budi siguran..i meni je tak bilo..Very Happy Razz

stiva993


[Vrh] Go down

pitanje za druga logija Empty Re: pitanje za druga logija

Postaj  Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.